کلاف سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار از زمان های قدیم مورد استفاده قرار میگرفت و کاربرد های گوناگونی داشت و امروزه نیز کاربرد های مخصوص خودش را دارد. کاربرد های امروز سیم خاردار عبارت است از

  • مرزبندی برخی کشور ها
  • مرز بندی بین زمین ها کشاورزی
  • محافظت از دام و طیور
  • محافظت بیشتر از مکان های امنیتی و حساس داخل کشور مثل پادگان ها و زندان ها

دو نوع اصلی سیم های خاردار نوع خطی و نوع حلقوی آن است که کلاف جزو دسته خطی محسوب میشود.

وزن و طول سیم خاردار میتواند کاملا متفاوت و بسته به نیاز شما تولید شود. اما در حالت کلی هر کلاف سیم خاردار حدود 25 کیلوگرم وزن دارد و طولش به تقریبا 200 متر میرسد.

در نوع حلقوی آن هر متر سیم خاردار حدود 1 کیلو گرم وزن دارد.

برای اطلاع از قیمت و یا خرید محصولات با کارشناسان سایت آهن بیزینس تماس بگیرید.

02133464300
02133484300
02155445620
02155441290
09122493524

انواع مختلف سیم خاردار

انواع اصلی سیم های خاردار هان نوع خطی و حلقوی است که در بالا اشاره  کردیم. در نوع حلقوی طول و وزن سیم خاردار بسیار متنوع است. حداقل طول آماده خرید آن 6 متر است اما در صورت نیاز میتوانید طول کوتاه تری از آن را سفارش دهید.

متغیر دیگر در این نوع از سیم خاردار اندازه سطح مقطع خار ها (طول قطر خار ها) است. این عدد نیز اغلب 2 میلی متر است اما میتواند ریز تر ( 0.5 میلی متر) یا درشت تر شود و تمامی این موارد بسته به نوع نیاز شما طراحی میشود.

تعداد خارها نیز موضوع دیگری است که معموللا در هر متر از حدود 7 تا 10 متغیر است.

تاریخچه سیم خاردار:

سیم خارداری که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد نسخه پیشرفته تری از سیم خاردار هایی است که در زمان های قدیم توسط انسان ها ساخته میشد. در آن زمان بیشترین کاربرد سیم خاردار محافظت از دام و طیور و مشخص کردن محوطه مخصوص به آن ها بود. مورد استفاده مهم دیگری که وجود داشت این بود که انسان ها با استفاده ازسیم خاردار ملک یا خانه و زمین مربوط به خود را مشخص میکردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *